Блог Великої Ідеї

Команда платформи інформує про здійснення проектів

 • Що таке краудфандинг та як він працює?

   

  Спільнокошт – це коло прихильників твого проекту та механізм збору коштів на його реалізацію. На Спільнокошт подаються не просто ідеї, що хочуть зробити світ кращим, а добре продумані ініціативи від дієвих громадян.
  Перед тим, як подавати заявку про проект, дуже уважно прочитай та опрацюй ці вкладення!

  Вимоги, які ти тут знайдеш, є обов’язковими для кожного проекту. Вони розроблені на основі аналітичних досліджень та досвіду успішних ідей, яким вдалося зібрати фінансування на Спільнокошті.

  Про краудфандинг:

   

  Перед тим, як надсилати заявку, обов’язково переконайся, що усі вимоги враховано, а текст ретельно вичитано на помилки.

  Оригінальна ідея, цікава, лаконічна, та естетична заявка, чітко продуманий механізм реалізації – ось що є міцним фундаментом кожної успішної кампанії.

  Вимоги до заявки:

   

  Враховуй, що успішність проекту залежить лише від автора та його команди. Спільнокошт не займається промоцією опублікованих проектів, тому для того, щоби кампанія завершилася вдало, тобі доведеться добре попрацювати не лише над самою заявкою, але й активно поширюючи інформацію про свій проект у соцмережах, через ЗМІ та офлайн-заходи.

  Проте, натхненна та наполеглива робота завжди приносить хороший результат! Завдяки Спільнокошту десятки проектів уже зібрали гроші на стартапи, екологічні та громадські акції, роботу ЗМІ, організацію фестивалів та перформансів, зйомку кліпів.

  Як зробити кампанію успішною:

  Сподіваємося, твій проект не стане винятком. Великі ідеї втілюються за допомогою добре продуманих маленьких кроків. Тому бажаємо тобі успіху у роботі над заявкою!

   

   

 • Як фондувати проекти Спільнокошту?

  Доброчинці й доброчинки, привіт!

  ЩО НОВОГО?

  Внески з усього світу

  Віднедавна ми працюємо з платіжною системою WayForPay. Ця система дозволяє робити внески з усього світуТож, якщо ви за кордоном, або хочете порадити проект друзям з іншої країни – сміливо рекомендуйте робити внесок через WayForPay.

  Повернення коштів на картки

  Кампанія на Спільнокошті завершилась невдало? Халепа. Однак є й добрі новини – ваш внесок повертатиметься до вас на картку. 

  Зверніть увагу: деякі внески повертатимуться на віртуальний рахунок «Вільні гроші», а не на вашу картку. В яких випадках? Якщо ваш внесок було зроблено через опцію «Мобільні гроші». Або ж, якщо вашим банком не передбачена можливість повернення коштів.

  Знайти «Вільні гроші» ви можете в окремій вкладці в профілі користувача Великої Ідеї. 

   

  Також ви можете скористатись «Вільнима грошима», фондуючи будь-який проект. Для цього оберіть серед запропонованих систем оплати «Вільні гроші».   

  Безготівковий розрахунок

  Хочете зробити внесок від організації чи підприємства? Надішліть, будь ласка, запит на адресу info@biggggidea.com та зазначте в темі листа назву проекта, а у тілі листа суму вашого внеску. У відповідь ми надішлемо вам рахунок, за яким можна буде зробити внесок. 

  НАОСТАНОК

  Як фондувати проекти Спільнокошту?

  Для зарахування вашого внеску вам потрібно увійти в свій профіль на платформі Велика Ідея. Не маєте профілю? Можна швидко «залогінитись» через Facebook, VK чи Google+. Тепер оберіть проект для фондування та винагороду й натисніть кнопку «ФОНДУВАТИ».

  – Ок, проект та винагорода обрані! Що далі?

  Далі оберіть варіант оплати:

  1. Платіжна система WayForPay – приймає до оплати картки Visa, MasterCard з усього світу. Wayforpay забезпечує збереження грошових коштів та захист персональних даних кліентів за допомогою багаторівневої системи моніторингу транзакцій.

  1. Платіжна система ligpay – web-інтерфейс ПриватБанку, за допомогою якого клієнти – власники карток ПриватБанку та карток інших банків можуть легко фондувати проекти.

  1. «Мобільні гроші» від «Київстар» – опція дозволяє робити внески неконтрактним абонентам мобільного оператора «Київстар».

  1. «Вільні гроші» – це внутрішній рахунок користувача платформи Велика Ідея. Він формується з внесків, що повертаються в результаті неуспішних кампаній на Спільнокошті. Ці кошти відображаються в профілі користувача. Він може їх використати на підтримку будь-якого іншого чи кількох проектів.

  1. Оплата за допомогою безготівкового розрахунку. Надішліть, будь ласка, запит на адресу info@biggggidea.com та зазначте в темі листа назву проекта, а у тілі листа суму вашого внеску. 

  – Що відбувається з коштами доброчинців, якщо проект не збирає потрібну суму?

  За правилами Спільнокошту на Великій Ідеї, якщо проект не збирає 100% бюджету, всі внески автоматично повертаються доброчинцям на їх картки, ​із врахуванням комісії платіжних систем (Liqpay 2,75% ​або ​​W​ay​F​or​P​ay 2,5%)​.

  Повернення коштів на картки доброчинців зазвичай відбувається впродовж 10-ти банківських днів.

  Водночас, якщо внесок було зроблено через опцію «Мобільні гроші» або вашим банком не передбачена можливість повернення коштів, ваші кошти повернуться на віртуальний рахунок «Вільні гроші» на Великій Ідеї. Внески, що були зафондовані за допомогою безготівкового розрахунку, також повертаюься на ваш внутрішній рахунок «Вільні гроші».

  Сподіваємось, тепер ви краще знатесь як фондувати проекти через Спільнокошт! Гарного дня;)

  Команда Спільнокошту та платформи Велика Ідея

 • Усі внески повертаються на «Вільні кошти». Тимчасові нововведення

  Друзі, колеги та доброчинці Спільнокошту, відтепер усі ваші внески, включаючи ті, що перераховані через iPay, будуть повертатися на ваш рахунок на Великій Ідеї. І це тимчасово.

  Ми вболіваємо за кожен проект, який стартує з краудфандинговою кампанією та готові консультувати вас (вдень, а інколи навіть вночі). Проте не всі проекти знаходять підтримку та досягають потрібної межі, щоб отримати кошти.

  Що відбувається з коштами доброчинців, якщо проект не збирає потрібну суму?

  Як ви знаєте, Спільнокошт два роки від свого заснування у 2012 дотримувався принципу «все або нічого». Далі ми перейшли на змішану систему: для тих, хто робив внесок через платіжну систему iPay, ми повертали кошти у повному обсязі на картки (як це відбувалося, читайте у нашому блозі). А для тих, хто робив внески через liqpay та мобільні гроші Kyivstar внески перетворювалися у «Вільні кошти»* і доброчинець в будь-який час міг ними скористатися для підтримки активних чи майбутніх проектів.

  У вересні платіжна система iPay змінила правила співпраці через банкрутство банку-еквайру** «Фінанси та Кредит» та введенням нового функціоналу. Тобто комісія по усіх внесках з неуспішних проектів, що були зроблені з вересня 2015 року, відбувалися за рахунок відсотку з успішних проектів Спільнокошту. Відтепер усі кошти, включаючи ті, що перераховані через iPay, будуть повертатися на внутрішній рахунок.

  Ми аналізуємо та шукаємо рішення, щоб лишити для доброчинців опцію повернення внесків на картки. Але поки це рішення не буде знайдене на платформі Велика Ідея, з 1 січня всі внески від неуспішно завершених кампаній будуть зараховуватися на внутрішній рахунок користувачів «Вільні кошти».

  Також ми готуємо публічний звіт по роботі ГО Гараж Генг з 2013-2015 роки, яка координує діяльність Великої Ідеї та Спільнокошту. Скоро почуємося!

  Мир та любов,

  Команда ГО Гараж Генг

  * «Вільні кошти» - це внутрішній рахунок користувача платформи Велика Ідея. Він формується з внесків, що повертаються в результаті неуспішних кампаній на Спільнокошті. Ці кошти відображаються в профілі користувача. Він може використати на підтримку будь-якого іншого чи кількох проектів.

  ** Банк-еквайр - банк, що приймає платежі на проекти та опрацьовує повернення внесків. 

 • Рекомендації щодо написання тексту для проекту на Спільнокошт


  Ми проаналізували найбільш вживані помилки у написанні текстів для проектів Спільнокошту. Аби твої проекти знаходили відгук, старайся їх уникати.

  1. Не пиши про себе, пиши про людей. Щоб твій текст був цікавим, не примушуй читача шукати відповідь на питання "А до чого тут я?". Користувач інтернету не має часу зупинятися і детально аналізувати, що ти мав на увазі.

  Наприклад, замість того, щоб написати "Ми висилаємо журнал поштою", напиши "Ти отримаєш журнал поштою", замість "Ми перші, хто це зробив", напиши "Ти працюєш з першими, хто запровадив це в Україні".

  2. Подавай оригінальний текст. Аби при пошуку інформації про твій проект google видавав сторінку по збору коштів, подавай унікальний текст - який ще не був опублікований на інших сайтах. Інакше, за існування інших текстів, google може не показати у результатах пошуку твій проект з "Великої Ідеї". Він вважатиметься плагіатом. Перевірити текст на унікальність можна тут: http://text.ru/

  3. Пиші простою, зрозумілою мовою. Уникай складних фраз та зворотів - текст має читатися легко, не задумуючись. Якщо читачу щось не зрозуміло, він не стане роздумувати над смислом, а просто закриє сторінку. 

  4. Якщо речення довге, розбий на два. Це не урок зі світової літератури, де треба показати навички написання твору. Уяви, що ти розказуєш про свій проект другові за філіжанкою кави. Текст на сайті має замінити персональне спілкування з доброчинцем.

  Замість того, щоб писати “Поэты сравнивают храм с парусом, уносящимся вдаль по безбрежным волнам времени, взмывающим над верхушками деревьев и манящим путников.” напиши “Поэты сравнивают храм с парусом. Парус уносится вдаль по безбрежным волнам времени. Храм взмывает над верхушками деревьев и манит путников.”

  5. Розбивай текст на абзаци. У кожному абзаці 4, максимум 5 рядків. Так він легше сприймається оком.

  6. Уникай абстрактних слів. Якісний, унікальний, іноваційний, професійний, супертехнології, суб’єктність. Часто гучні фрази показують, що проект сирий та непродуманий.

  Ці слова нічого під собою не містять, адже їх вживають всі. Погодься, ніхто не скаже “Ми робимо неякісний журнал, який придумали непрофесіонали”. 

  Говори конкретніше: “Журнал надрукований на фінському картоні, який приємно тримати в руках. Ілюстрації до книги робили відомі графічні дизайнери - Олег Мустафін та Степан Махно”. 

  У одному проекті зустрічалася фраза: “Мета проекту - зняти семантичну напругу у суспільстві”. Це про що? Подавач так і не зумів пояснити простими словами.

  7. Давай конкретні цифри. Читач не стане думати над смислом фрази “Наш захід збере навколо себе багато людей”. Він просто закриє сторінку з твоїм проектом. Краще скажи “Планується, що захід відвідає до 3 тисяч чоловік, тому нам потрібні кошти на оренду зали”. 

  8. Закінчуй текст закликом до дії. Читач має розуміти, що ти від нього хочеш. Не пиши в кінці тексту рекламні слогани типу "Толока - не лише назва фільму. Толока - це запрошення". Краще написати "Підтримай наш проект".

  Додати проект для збору коштів, можна за посиланням http://goo.gl/1XvCea, попередньо зареєстрвувавшись на сайті Великої Ідеї.

  Успіхів!

 • Велика Ідея розпочала зміни

  Привіт, громадяни!

  Цієї осені Велика Ідея впроваджує намріяні зміни. Ми готували їх понад півроку. Спілкувалися з користувачами платформи, радилися з професіоналами, аналізували набутий досвід та шукали шляхи для змін. І ось це сталось!

  Сьогодні ми повертаємось в ефір і разом з вами починаємо перевтілення Великої Ідеї. 

  Відтепер ви матимете більше зручності – більше самостійності. Автори проектів Спільнокошту зможуть створювати команди та залучати партнерів. Доброчинці та читачі сайту – переосмислювати свою активність, брати на себе нові ролі.

  Візуальна грайливість. Ми зробили ставку на мінімалістичний плаский дизайн: чистий відкритий простір, яскраві кольори, великі зображення, зручне читання, більше можливостей для вашого проекту.

  Більше автономії. Автори проектів Спільнокошту зможуть самостійно вирішувати, коли запускати свою кампанію зі збору коштів. Проекти матимуть можливість гнучкого фінансування: буде достатньо зібрати 50% від заявленої суми для початку втілення проекту.

  Команда. Відтепер проектом керує не одна людина, а ціла команда. Більше гравців – більше спілкування між командами, доброчинцями, товариством Великої Ідеї

  Партнер проекту. Соціально відповідальний бізнес та організації з програмами розвитку відтепер можуть ставати партнерами проектів чи кураторами цілих тематичних напрямків. 

  Кнопка «Фондувати». На зміну «Підтримати», «Допомогти», «Пожертвувати» прийшло слово «Фондувати». Це означає закладати основу, власним коштом підтримувати своє товариство. Також доброчинці відтепер зможуть не лише повертати собі кошти з невдалих проектів, але й перекидати їх на інші проекти.

  Тематична різноманітність. Вже з цього та наступного тижня на вас чекає десяток нових проектів у новому дизайні, зокрема «Театральний фестиваль Документ», «Фроузен Брекфаст», «Веб-платформа UA Modna». 

  Перегляньте проекти в новому дизайні:

  Фестиваль Конструкція 


   


     Товариство «Великої Ідеї» прагне підтримувати не лише культурні та освітні ініціативи, але і інновації в сфері IT, відновлюваної енергетики та відповідального підприємництва. Подавайте свої проривні проекти в нових сферах!

  Складний для країни час має бути порою вдосконалення та невпинного руху вперед. Повноцінне перевтілення Великої Ідеї відбудеться до кінця 2014 року. Слідкуйте за оновленнями – будьте на хвилі!

  Ваша команда Великої Ідеї
  collective@biggggidea.com
 • Велика Ідея тестує гнучке фінансування

  Фото: Behance.net, Maria Grønlund

  Привіт друзі та подруги!

  Завдяки опитуванню Великої Ідеї команда ВІ дізналась про бажання доброчинців переказувати свої внески з неуспішних кампаній на більш потенційні проекти. То ж готуючись до перезапуску, Спільнокошт тестує практику гнучкого фінансування для масштабних проектів. 

  Команди, які не встигли зібрати повну суму, однак подолали бар'єр 50% і 25% (від 50 тис. грн) - мають можливість отримати залучені внески. Такий підхід також можливий для проектів, які залучають кошти під час оффлайн подій, наприклад Платформа з марафоном живих лекцій RE:INVENT. Команда Ідеї бачить більш раціональним взаємне рішення передати кошти якісним проектам. 

  "Гнучке" фінансування вже дозволило отримати зібрані доброчинцями кошти таким проектам як Арт-пікнік Слави Фролової, Журнал про фотографію 5.6 та Платформа.  

  Спільнокошт - економіка взаємодії.

 • Опитування: розвиток Великої Ідеї

  Привіт. Восени 2014 року ми плануємо запустити вдосконалену платформу з розширеними можливостями та правами для користувачів. І перш ніж запустити роботу, хотіли би відверто поговорити з вами. Знайдіть кілька хвилин, щоби відповісти на наші запитання (будемо вдячні якщо зробите це до 13 червня).

   

 • Оглядайся навкруги та дій

  Стіни мають голос - ти маєш думку. Робочий простір Великої Ідеї підказує нам на кожному кроці діяти, відповіді на питання та грати в головоломки, коли гніваєшся.

  Ділись ентузіазмом, підтримуй тих кому довіряєш.

   

 • У чому секрет успішного спільнокошту?

  Коли п’ять років тому в Америці запустилася платформа колективного фінансування Kickstarter, ніхто не міг передбачити, що вона стане таким популярним механізмом для втілення творчих і підприємницьких задумів. На сьогодні через Kickstarter успішно профінансовано понад 60 тисяч проектів, кількість доброчинців перевищує 6 мільйонів, а загальна сума внесків нещодавно подолала бар’єр у мільярд доларів. У чому ж секрет популярності подібних платформ? Чому так багато людей готові вкладати гроші у проекти незнайомих їм ентузіастів?

  Kickstarter запровадив модель взаємодії між авторами проектів та доброчинцями, яка забезпечує ефективну комунікацію та живить невпинний фінансовий потік. Один із важливих елементів цієї взаємодії – це винагороди, що їх автори проектів пропонують доброчинцям залежно від суми внеску. Інколи винагородою є сам товар, над яким працюють розробники – в такому випадку внесок є по суті попереднім замовленням. Але нерідко в якості винагороди пропонують просто подяку у формі листівки, згадки вашого імені на сайті чи ще якоїсь дрібнички. Попри те, що з фінансової точки зору такий обмін може бути нерівноцінним, винагороди важливі насамперед своєю символічною роллю. Вони дозволяють доброчинцям відчути, що їхні внески – це не благодійні пожертви і не прагматичні інвестиції, а радше акти енергетичного обміну.

  Відповідно, одна з вагомих причин, чому люди вирішують вкладати гроші у чужі проекти – це задоволення від співучасті і співтворчості. Можливість долучитися до процесу творення яскравого продукту чи стартапу сама по собі виявляється винагородою, а нерідко навіть надихає доброчинців на власні творчі ініціативи. Дехто порівнює колективне фінансування з мистецьким патронажем – практикою, популярною ще з давніх часів, – коли заможні люди підтримували уподобаних ними художників, тим самим реалізовуючи свою пристрасть до мистецтва. Сьогодні ж для того, щоб стати меценатом, навіть необов’язково бути багатієм, адже навіть символічна сума внеску здатна створити відчуття співпричетності до чийогось творчого успіху.

  І все ж, чому ми віримо цим ентузіастам, винахідникам, підприємцям – чому ми віримо в них? Можливо, головний секрет у тому, що вони розповідають нам живі, щирі, надихаючі історії. А історії – це соціальний клей, що дозволяє нам встановлювати зв’язок з іншими людьми. Антропологи доводять, що наш мозок налаштований на сприйняття історій – ми щодня спілкуємось, переказуючи історії з повсякденного досвіду, і це нас зближує та підкріплює взаємодовіру. Невипадково сторітеллінг останнім часом використовується як потужний інструмент у бізнесі. Своїм успіхом Kickstarter завдячує тому факту, що вимагає від авторів проектів знімати про себе відеоролики та розповідати власні історії, які дозволяють завоювати довіру та заручитися фінансовою підтримкою стількох незнайомців.

  Джерело: http://contently.com

 • Можливості для тебе і від тебе

  Привіт, спільното!

  Сьогодні ми запускаємо новий повнофункціональний розділ на Великій Ідеї – «Можливості». 

  Найперше і найприємніше – ми зробили публікації у розділі «Можливості» відкритими для користувачів, тобто user generated.

  Це означає, що відтепер організатори подій та координатори програм можуть самостійно публікувати інформацію в цей розділ. Зі свого боку Велика Ідея, як і раніше, буде робити добірку найкращих можливостей зі всього світу.

  «Можливості» – це нова гілка сайту для мандрівників, вчених, активістів, митців, журналістів, грантоїдів, космонавтів та майбутніх нобелівських лауреатів.

  Ми поділили можливості на шість категорій: Гранти, Стажування, Школи, Конкурси, Події, Подорожі.

  «Гранти» будуть містити оголошення про стипендії на навчання та можливості фінансування проектів від вітчизняних та іноземних інституцій. 

  «Стажування» включатимуть найцікавіші оплачувані та безоплатні професійні практики за кордоном, вакансії творчих робіт та можливості для волонтерів. Ми хочемо, щоб іще більше молодих українців їздили за кордон вчитися та здобувати досвід, а потім поверталися в Україну і допомагали її розвивати. 

  «Школи» міститимуть оголошення про короткотривалі та довготривалі освітні курси, а також інформацію про найцікавіші заклади освіти в Україні.

  «Конкурси», звісно, будуть орієнтовані на професіоналів, а не лише на гравців удачі. Окрім здобуття вершин та визнання, вони сприятимуть отриманню додаткових матеріальних заохочень – призів чи грошових премій.

  «Події» для початку зосередяться на якісній музиці, на заходах для молодих підприємців та неформальній освіті. Цей розділ ще потребує допрацювання та налаштування «розумного» фільтру. Категорію «Події» ми зробили відкритою для всіх українських міст, адже хочемо бачити розвиток публічних дискусій, майстер-класів та лекцій не тільки в столиці. Ми – за інтелектуальну децентралізацію!

  Категорія «Подорожі» стане затребуваною для дрейферів, громадян світу і тих, хто не може довго всидіти на одному місці. Цей розділ не міститиме оголошень від туроператорів та агенцій «горящих путевок». Тут будуть медитації в екзотичних куточках світу, спортивні мандрівки, стажування в еко-поселеннях і еко-школах світу та організовані мандрівки від подорожувальників зі стажем.

  Ми зробили зручний фільтр можливостей, поділивши усі пропозиції за категоріями, дисциплінами та географією.

  Мова можливостей – українська, англійська, російська.

  Дизайн розділу був розроблений з думкою про зручність перегляду через смартфони. І ніяких картинок – лише слова)

  Згодом деякі оголошення у розділі «Можливості» стануть платними. Але для цього нам потрібно прожити місяць чи два з бета-версією нового розділу, вивчити попит та пропозицію і отримати перші коментарі від вас, користувачі. 

  В добру путь! 

  Олександр Супрунець, співзасновник Великої Ідеї

  Тетяна Цибульник, редакторка розділу «Можливості»

Назад 1 2 3 4 Далі